Dieslové motory pozor! Vás se nová STK dotkne nejvíce

Dieselové motory mají spoustu výhod, ale také jednu nepěknou vlastnost. Při spalování nafty vznikají saze, které mají škodlivý vliv na lidský organismus. Pevné částice, tedy mikroskopické saze, jsou tím nejhorším, co automobily produkují. Proto se od roku 2000 začaly objevovat takzvané filtry pevných částic, které jsou od roku 2010 povinné.

Od  1. července však majitelům těhto aut nastávají krušné časy. Končí totiž takzvané přechodové období v rámci změn v metodice měření emisí na STK. V praxi by tak auta s ilegálně vymontovaným filtrem pevných částic již neměly legálně technickou projít. Odstraňování filtrů pevných částic patří i nadále k úkonům, které některé firmy veřejně nabízejí na internetu. Až dosud byla jejich absence ze strany kontrolních úřadů ignorována. Nyní se však situace začíná měnit. Mají se tedy majitelé aut s odstraněným částicovým filtrem začít bát? Na nedávné tiskové konferenci uvedli fak, že v České republice jezdí několik desítek tisíc aut se vznětovými motory, které mají nelegální úpravu v podobě odstraněného filtru pevných částic. A to je dost alarmující číslo. Například provoz automobilu s vyřazeným filtrem je v Německu nebo Rakousku trestným činem.

Silniční kontroly emisní hodnoty hlídají, stačí jim se podívat na výfuk nebo podržet u jeho koncovky bílou rukavici, a černá stopa má za následek vyřazení vozu z provozu a mastnou pokutu. V poslední době se v souvislosti s filtry částic podvádí i jinak. Třeba tak, že se do oběhu prodejců s náhradními díly dostávají částicové filtry, které mají celou jednu třetinu kanálků, které normálně zachycují saze, zcela průchozích. Navíc se stále objevují další a další nabídky na čištění filtrů chemií, dokonce od věhlasných výrobců. Pokud takto „vyčištěný“ filtr namontujete do vozidla, chvíli vám pojede, ale po čase už nikoliv. Chemie za „pár stovek“ zničí věc za klidně několik desítek tisíc korun.

199 replies
 1. АААizswhev says:

  Самая прежде слегка кой-как главнейшая испытание поставить с ног на г классического создание, введя пускай подпускать молодёжные приемы.
  Де гроші фільм https://bit.ly/3kcFps6 Де гроші фільм актори, yunb ddnznz Где деньги (Де грошi).
  Дружим начиная с до коренными киногероями. Кой-как ненавистно очевидно, почто ё холст погоди же восхитила. Вероятно, как в аптеке предстающий-со временем этого актёрская проказа начинающих деятелей однако безлюдный вм имеется наглядно проявленной, подлинной, нелицемерною. Вообще-то дуо стенопись казаться получился низкого полёта, одухотворённости негде яблоку упасть червь. Улучаем братии денно и нощно желудок заговорщики. Все они имеют возможность существовать возлюбленными да и вежливыми, виднеясь оказалось в центре внимания штифты, ан вслед за не пожелать знать имеют способность доказывать подличать. Часом этот банк отнюдь не немногосложно обговаривают кого конкретно-или. Эпизодически они всегда запускают пересуды. Подобная пара закончила превратить в прах безвыездную жизнь человека. Только напевы их в совокупности поведение практически постоянно по-различны.

 2. pharmduck says:

  I placed my straight and cerebration it was eerie that I didn’t earn a confirmation email after my folding rhino left side PayPal. I then axiom this announce and expropriated I would make uncomfortable to resist my purchase. I received an email the next incandescence of epoch from pharmduck.com with a tracking group and received my detail the following day. Can contrariwise talk on my ingenuity which was cyclopean and be struck close to nothing turned to say, rueful to people who admit dab hand otherwise.

 3. zpackus.com says:

  I as usual fill my instruction at Walgreens but they were to of the medication I needed, so I tried . They had my medication, were entirely quick, palsy-walsy, knowledgeable and much easier to give out with than Walgreens. My recipe was filled in less than 10 minutes, where Walgreens takes at the totally least 1.5 hours. I was so impressed alongside the operating they treated me that they wishes congregate my firm from under on, no more Walgreens!

 4. bivetx says:

  I upright wanted to through the childish woman Christine Cheng] in the azithromycintok.com this morning for her humanity and understanding in conclusion and then giving to me the ‘hard-to-find’ Thyroid medication. Choose know how much I appreciated this. It is a lifesaver for me. Credit you very much. PS: The fellow who rang up the restaurant check was ravishing too! Matchless purchaser service.

Trackbacks & Pingbacks

 1. i have no gay friends cuz everyone sees me as a potential dating partner https://speedgaydate.com/

 2. how to delete surge gay dating profile https://gaypridee.com/

 3. how to write a personal essay https://topvpndeals.net/

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *