Neplaťte za pojištění na auto víc, než musíte!

Pojištěním neboli povinným ručením odpovídáte za škody způsobené provozem vozidla. To je hlavní důvod, proč ho ze zákona  musí mít sjednané všichni řidiči. Jeho cena za poslední roky mírně stoupla, ale i přesto se najde spousta pojišťoven, kde zaplatíte za stejné služby klidně i jednou tak méně, než jinde. Chcete změnit pojišťovnu? Poradíme, kdy je tento proces nejjednodušší a jak snížit náklady.

Během posledních dvou let zvýšily pojišťovny své pojistné přibližně o 10 – 20 % za rok. Nárust cen ovlivňuje mnoho činitelů, například povinná hasičská daň nebo Česká kancelář pojistitelů. Jsou ale pojišťovny, které umí pojistit vozidla za nižší cenu, než možná platíte doposud. Levnější nabídky pojišťoven si můžete najít například pomocí internetových srovnávačů, které vám po zadání určitých údajů ohledně vašeho vozidla během chvíle ukážou cenu za pojištění v různých pojišťovnách. Zákazník má tak možnost si ceny rychle a jednoduše z pohodlí domova porovnat a vybrat si pro něj tu nejvýhodnější.

Změnit pojišťovnu je bez problémů možné nejpozději 30 dnů před výročím, tedy před koncem smlouvy. Každý rok chodí zákazníkům výroční dopisy od pojišťoven nezávisle na tom, o jakou pojišťovnu se jedná. Tyto výroční dopisy musí obsahovat upozornění o tom, kolik bude nové pojistné na následující rok stát a jaký má klient bonus. Dále pojišťovny klienta upozorňují, kolik dní má na to, aby reagoval na výroční dopis, popř. aby se odvolal a zrušil pojistku u dané pojišťovny, pokud není spokojený s výší pojistného na příští rok.

15 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

8 + 1 =