Jak bojovat proti krádeži automobilu? Přeci pojištěním proti odcizení!

Ať máte nový či ojetý vůz, riziko, že se stanete obětí krádeže, může nastat v obou případech. V poslední době jsou tyto situace stále častější navzdory vyspělým zabezpečovacím systémům. Asi nikdo by se nechtěl dostat do situace, že mu bude auto odcizeno a on nebude mít žádné prostředky na koupi nového. Proč tedy nevyužít pojištění proti krádeži, které dnes pojišťovny nabízí?

Každý, kdo si kupuje auto, ať už je to ojetý nebo nový vůz, by si měl do celkové částky rovnou započítat i výši povinného ručení pro daný typ auta a porovnat si, o kolik by zaplatil více, když by si auto nechal pojistit také proti krádeži. Není žádným tajemstvím, že se v Česku auta kradou, nebo se z nich alespoň odcizují součástky. Pojišťovny přitom nabízejí běžně u povinného ručení i další služby navíc. Nejenom pojištění skel, ale třeba i krytí rizika srážky se zvěří nebo odcizení zavazadel z vozidla aj. Ceny povinného ručení na trhu jsou značně rozdílné. Povinné ručení se dá pořídit za necelé dva tisíce korun, ale i za šest tisíc.

Důležitým faktorem bývá stáří vozidla, jeho opotřebení a faktický stav při uzavírání pojistky. Většina pojišťoven nabízí klientům celou řadu slev. Proto vás pojištění může vyjít velmi výhodně. Slevy závisí na tom, jak s vozidlem jezdíte, kde ho využíváte a jak moc jste pro pojišťovnu rizikoví. Nezapomeňte se také vždy u dané pojišťovny přesně informovat o tom, kolik za své auto dostanete v případě, že vám jej ukradnou. Asi nezískáte úplně to samé, co jste za auto zaplatili, ale rozhodně je to lepší varianta, než nedostat ani korunu a ještě být bez automobilu. Existují dvě varianty, jak zjístit ceny za pojištění proti odcizení. Můžete využít možnosti projít si několik poboček, což Vám zabere poměrně hodně času, nebo vyzkoušet on-line porovnávače na internetu, kde se dá jednoduše orientovat.

9 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

16 + = 19