Technické kontroly vozidel jsou od ledna 2016 plné novinek

Leden 2016 je plný změn, nový systém technických kontrol prošel mnoha inovacemi a zde je výsledek. Systém prověřování vozidel na STK má za úkol předejít podvodům, dopad to ale bude mít i na pečlivé motoristy. To v překladu znamená, že si také šáhneme hlouběji do kapes.
Mnoho změn, místo toto, aby byly ku prospěchu všech, mívají opačný efekt. A ani teď tomu není jinak. Ministerstvo dopravy chce bojovat proti podvodům na STK, kdy údajně v některých případech auto na stanici technické kontroly ani nebylo a technici přesto vystavovali doklad a obsolvování prohlídky a měření emisí. Z tohoho důvodu se zavádějí důkladnější kontroly technického stavu vozidla, musí se pořizovat kompletní fotodokumentace auta a následně se data posílají do databáze ministerstva. Přísnější bude i emisní kontrola, kde se bude auto napojovat na diagnostiku. Zjistí se tak například závady na řízení motoru a tím pádem i emisí. To je pozitivní stránka věci, teď ta pro nás méně dobrá zpráva. Běžný motorista to pozná především zvýšením cen a delším čekáním na STK. Nově mají totiž technici STK ze zákona normu 30 minut na kontrolu jednoho auta. Tím se sníží kapacita STK a i to je důvod, proč budou stanice technických kontrol zdražovat v řádu stokorun. Zvláštní pozornost by měli mít majitelé upravených vozidel, auta s nelegálními úpravami nebudou technici na STK vůbec pouštět. Dporočujeme dát auto před technickou kontrolou do naprostého pořádku, i malá prasklinka na čelním skle vám nadělá paseku, jelikož se technici obávají velmi vysokých pokut.
1 reply
  1. Podatki Portal says:

    go to the Crafting Guild south-west of Falador, wearing your brown apron. You will be able to get inside. Then, mine gold ores until your inventory is full. There are many players there so be sure to be in a less populated world. After, go to Falador and put all the gold ores in the bank. Go back to the Crafting Guild and repeat over and over again until you have at least over 100 gold ores in your bank. Then go to the Grand Exchange and sell everything.

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *