Technické kontroly budou uznávány v celé EU

Již brzo vyjde v platnost nařízení komise Evropské Unie, která se týká technické způsobilosti aut. Od té doby si budou muset všechny evropské státy, které jsou v Unii, uznávat osvědčení o technické způsobilosti.  Doposud platilo, že pokud si vlastník vozidla přehlásil auto do jiného členského státu, musel zaplatit za nové osvědčení technické způsobilosti, čímž odpadne zbytečná byrokracie a čas strávený technickými prohlídkami.

Dnes již by měly technické kontroly v celé Evropské unii být na stejné úrovni. Proto opatření je rozhodně krok správným směrem. Nová směrnice ulehčí motoristům život a podle expertů povzbudí i většímu dovoz kvalitních aut ze zahraničí. Na vnitřním trhu tak odpadne nesmyslná dvojí technická prohlídka, která dovoz aut ze zahraničí nesmyslně prodražovala a zdržovala. Lidovci změny evropské legislativy vítají a chtějí evropské dálniční známky a celkově motoristům do budoucna pomoc. Pokud se to povede prosadit, bude to pro všechny řidiče příjemná změna. Evropské dálniční známky by citelně zlevnily lidem cesty napříč státy Evropské unie. Například při cestách do Chorvatska musí motoristé zaplatit nesmyslně drahé dálniční známy za jízdu přes Slovinsko, což je nutné co nejdříve změnit.

Nová směrnice o pravidelných technických prohlídkách byla přijatá již v roce 2014.Technická způsobilost bude vzájemně uznávána za předpokladu, že je toto osvědčení o technické způsobilosti dosud platné. Členské státy včetně České republiky tato opatření musí zavést nejpozději do 20. května 2018.

5 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

35 + = 44