Někteří si novinky v dopravě nemohou vynachválit, jiní je kritizují

Téměř každý rok přijde ministerstvo dopravy s nějakou převratnou novinkou. Někdy je jejich počin velmi vítán, jindy jsou lidem spíše pro smích, nebo k pláči! Na jejich obranu, vyhovět všem není ale vůbec jednoduché. Na druhou stranu, jak se říká, všeho s mírou.

Zadrhávající registr aut, nedomyšlený systém převádění ojetin, nesmyslné podmínky přidělování značek na přání – ministr dopravy vždy musí po Novém roce trnout, co jeho úředníci nedomysleli, co se nepovedlo, nestihlo a bude to třeba předělat, doladit. Ministerská kuchyně ale dokáže pokazit i na pohled jednoduchou novelu vyhlášky vysvětlující význam dopravních značek.

Trend na výrobu registračních značek nebo ostuda kolem výběru provozovatele mýtného systému stojí daňové poplatníky peníze. Ministerstvo dopravy ale dokáže opepřit každodenní život. Jako by se řídilo heslem: funguje to, tak to předěláme.

Nebývale tvrdý postup pro majitele aut v polopřevodu a aktuálně třeba chaos na kruhových objezdech, kde musíte odhadovat, jaká značka je za rohem. To je jen letmý výčet lapsů ministerských úředníků, tvůrců norem týkajících se milionů majitelů aut a řidičů. I absolutní laik, který jen jezdí autem a občas ho chce koupit nebo prodat, odhalí často nesmyslnost nové úpravy na první pohled. Někdy stačí jen chvilku myslet, to se ale podle všeho na ministerstvu moc nenosí, navíc tam údajně mají dlouhodobý podstav, prostě nestíhají. Je tedy otázka, jestli tam nové normy nevymýšlí vrátný po noční směně.

3 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

95 − 88 =