I registrační značky na přání se neobejdou bez drobných potíží

Systém který přiděluje registrační značky s textem na přání je v plném proudu a je o ně poměrně velký zájem. Ačkoliv cena za ně je deset tisíc korun, Čechy to vůbec neodrazuje. Luxus mít „espézetku“ s textem na vlastní přání vám ale vyšší komfort při vyřizování rozhodně nepřinese. Například při koupi nového auta bude nutné dokonce navštívit registr vozidel dvakrát.

Mnohé zaujala informace na webu ministerstva dopravy, kde se se píše: „Značka je přenositelná, můžete ji použít na další svůj automobil, motocykl či moped, vždy ale pouze na jedno vozidlo.“ To se dá vyložit více způsoby. Správné vysvětlení je ale jen jedno.

Bohužel není možné značky přenášet libovolně z auta na auto, jak to dělají třeba ve Švýcarsku, kde je registrační značka přidělená řidiči. Je to myšleno tak, že až auto, na kterém má majitel svou speciální „příplatkovou“ značku, dojezdí (prodá), tak ji přenese na další auto. Značka je totiž sice registrovaná na jméno, ale zároveň bude zapsaná v technickém průkaze (malém i velkém) příslušného vozu. Je to klasická změna v registru vozidel, změna evidenčního označení vozidla, takže když se rozhodnete značku používat na jiném vozidle, musíte přijít na úřad nahlásit změnu, která vám bude vyznačena opět do technického průkazu, jako při změně klasické registrační značky. A tady nastává kámen úrazu, protože přenesení značky z jednoho auta na další je nutné stihnout do tří měsíců, jinak značky propadají. Jak to udělat v případě, kdy se na nové auto čeká klidně někdy i půl roku, je otázka. Asi bude třeba koupit nějakou „přechodnou“ nouzovku z bazaru. A navíc budou administrativní úkony spojené s vozidlem a registračními značkami o fous složitější a časově náročnější.

3 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

+ 13 = 20