Výsledky stávky v automobilce Škoda

V automobilce Škoda Auto bude opět klid a žádné další vzrušení, linky opět pojedou na plné obrátky. V posledních dnech se z Mladé Boleslavi ozývaly protesty pracovníků Škoda Auto. Dnes se sjednalo příměří a dokončila se kolektivní vyjednávání. Od dubna zaměstnancům vzrostou tarifní mzdy o 3,5 procenta.

Tisíce zaměstnanců automobilky minulý týden protestovaly za zvýšení mzdy přímo před budovou vedení firmy. Odbory měly za cíl stávku trvající až několik dnů, jestli firma nepotvrdí růst mezd o více než tři procenta. Těchto protestů se zúčastnili také zaměstnanci ostatních závodů automobilky, a to ve městech Vrchlabí a Kvasinách. Nově získaná dohoda je platná následujících 12 měsíců. Pracovníci v dubnové výplatě dostanou jednorázový bonus ve výši čtyři tisíce korun a variabilní bonus ve výši dvacet pět tisíc korun. Dále se navýší prémie za odpracovanou směnu navíce ve výši padesát korun. Také došlo ke zvýšení příspěvku na penzijní spoření nebo odměna za týmovou práci.

V loňském roce Škoda Auto zvedla zisk o čtyřicet šest procent, na 665 milionů eur v přepočtu na 18,4 miliardy korun. Prodala neuvěřitelných 1 037 milionu automobilů.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

+ 10 = 11