Nové muzeum automobilů

Nová událost vládne ve městě Strnadice na Benešovsku, kde se otevřelo nově vzniklé muzeum automobilů. Zajímat bude především nadšence automobilů zaměřené na poválečné vozy, zejména z východních zemí. Muzeum disponuje více než stovkou exponátů, a dalších zhruba padesát se nachází v otevřeném depozitu. Každý, kdo se přijde do muzea podívat, si může připomenout, v jakých autech se vozili lidé, kteří žili v socialistických zemích od roku 1948 až do devadesátých let.

Muzeum má sbírku mapující vývoj poválečných automobilů napříč zeměmi tehdejšího východního bloku, avšak nezapomíná ani na kontext doby. Informační tabule jsou vybaveny zajímavostmi typu kolik, který vůz stál. V muzeu se nachází oddíl nazvaný OD ZAVINOVAČKY K SAMETU, kde si člověk narozený koncem šedesátých let může na základě automobilového průmyslu připomenout svůj život až do listopadové revoluce v roce 1989, tedy jaká auta doprovázelo jeho narození, pubertu či dovolenou.

Jistou specialitou pro nadšence automobilů je také čtyřkolový Velorex 435, který je v současné době velice vzácný. RetroAutoMuzeu se mimo aut východního bloku nacházejí rovněž vysněné západní vozy prodávané v obchodech Tuzex, jako je značka Renault nebo Simca.

4 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

7 + 3 =