Zahlcený systém se řidičům nelíbí, navíc se jim STK citelně prodraží

Stanice technické kontroly musí od počátku roku nově každé auto vyfotit. Navíc je pomocí čárového kódu identifikován technik, který kontrolu provádí. Ten započatou zkoušku také musí dokončit, nesmí ho vystřídat někdo jiný. I tohle má zamezit častým podvodům, kterých se v minulosti někteří dopouštěli.

Jak už to tak bývá všude, i novinky které vás od letošního roku čekají na STK, se neobchází bez častých komplikací. Hned začátkem roku se řidiči , po spuštění nového systému, se svými vozy na kontrolách STK mohli setkat s problémy. Technici, kteří musí nově pořizovat i obrazovou dokumentaci, bojovali se systémem. Na některých stanicích tak dokonce museli žadatele o technickou kontrolu odmítat.

Podle ministerstva dopravy bylo na vině přechodné přetížení linek. Nejhorší to bylo v tom, že hned po spuštění nového systému byl problém s focením, chvíli to fungovalo, chvíli to nefungungovalo a vypadávalo to. A právě díky  těmto výpadkům pak museli stanice technických kontrol odmítat další zákazníky, tím samozřejmě přicházeli o peníze a dost možná i o zákazníka.

44 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

82 − = 76