Změny v registru vozidel od června na kterémkoliv úřadě. Odpadá nutnost pracného dojíždění

Již za pár dní se stane účinnou novela zákona o podmínkách provozu na pozemních komunikacích. Ta přinese motoristům zjednodušení úkonů souvisejících se změnami v registru vozidel. Od 1. června 2017 se totiž nebudou muset např. při registraci motorových vozidel či při změně vlastníka trmácet přes celou republika do místa trvalého bydliště či sídla firmy. Požadované změny provede kterýkoliv městský úřad s rozšířenou působností.

Úřady blíže k lidem

Bydlíte v Praze či Brně, ale trvalé bydliště máte na Ostravsku či Karlovarsku? Pokud byste dnes chtěli v registru provést např. registraci nového vozidla či kterýkoliv jiný úkon (registraci vozidla ze zahraničí, umístění vozidla do depozitu, nahlášení zániku vozidla atd.), nezbude vám nic jiného, než se vydat napříč republikou do místa svého bydliště, případně sídla firmy. Prvním červnovým dnem ale nutnost takovýchto nevyžádaných toulek končí. Úkony totiž provedete na jakémkoliv úřadě obce s rozšířenou působností bez ohledu na to, zda tam máte coby žadatel (fyzická osoba či firma) hlášenou místní příslušnost.

V krajských městech se dá očekávat nápor. Vhod přijde možnost objednání online

Těžko se dá odhadovat, kolik z nás dojíždí např. za prací či studiem do velkých měst a reálně zde žije, třebaže oficiální trvalé bydliště má hlášeno jinde. Určitě ale půjde o velké číslo. Dá se tedy předpokládat, že se na  nejvytíženějších úřadech (zcela logicky se skloňuje Praha) mohou tvořit fronty. Některé úřady nicméně nabízejí možnost online objednání na konkrétní čas, které by mělo čekání výrazně zkrátit.

Neorientujete se v problematice? Nechte registraci vozidel na nás

Pokud si nejste jistí, jak při nezbytné administrativě postupovat, nevíte přesně, které dokumenty budete potřebovat, anebo jen marně hledáte čas na stání ve frontách na úřadech, jsme tu v SPZ servis pro vás. Poradíme, vysvětlíme a vyřídíme. Umíme vám ušetřit spoustu času. Registrace vozidel, umístění vozu do depozitu či třeba žádost o SPZ na přání jsou pro nás každodenní rutinou.