Skončí nepříjemná turistika spojená s přihlášením vozidla. To bude nově možné provést na kterémkoliv městském úřadě bez ohledu na místo bydliště

V současnosti platí, že přihlášení vozidla můžete provést výhradně na městském úřadě s rozšířenou působností v místě bydliště. Řada z nás tak kvůli tomuto triviálnímu administrativnímu výkonu musí leckdy přes celou republiku. Od června 2017 by se ale na základě novely zákona o provozu na pozemních komunikacích měla situace změnit. Vůz totiž půjde přihlásit na kterémkoliv úřadě.

Zjednodušení i dalších úkonů, např. vyřazení z evidence, likvidace vozu či odhlášení vozu

Nutnost trmácet se přes celou republiku v současnosti neplatí jen v případě změny registrace vozidla. Tutéž anabázi je třeba absolvovat i tehdy, řešíme-li úkony spojené s dědickým řízením či chceme-li auto např. vyřadit z evidence. I v těchto případech se nicméně motoristům počínaje červnem letošního roku situace zjednoduší. Nově totiž budou všechny úřady napojené na centrální registr vozidel a i výše popsanou administrativu půjde provést kdekoliv v ČR.

Velká města se bojí, že nezvládnou nápor

Novela zákona, kterou před pár dny podepsal prezident, přinese dlouho požadované změny a zjednoduší byrokracii. Úřady především ve velkých městech ale úsměv na tváři zrovna nemají. Dá se totiž očekávat nápor přespolních administrativních úkonů chtivých motoristů. Vít Hofman z pražského magistrátu se v rozhovoru pro Český rozhlas dokonce vyjádřil v tom smyslu, že bude město muset najmout nové úředníky: „V hlavním městě pracuje řada Středočechů, pro které pravděpodobně bude mnohem jednodušší vyřídit si žádost o řidičský průkaz v době polední přestávky. Z toho důvodu očekáváme větší nápor žadatelů a pravděpodobně budeme muset odbor i personálně posílit.“ Podobně vidí situaci také v Olomouci, kde už dle Českého rozhlasu žádost o zvýšení počtu úředníků na odboru agendy motorových vozidel podali.

Nechce se vám stát ve frontě? Nechte přihlášení vozidla na nás

Pokud si nejste jistí, jak při nezbytné administrativě postupovat, nevíte přesně, které dokumenty budete potřebovat, anebo jen nemáte čas vystát dlouhé fronty na úřadech, jsme tu v SPZ servis pro vás. Poradíme, vysvětlíme a vyřídíme. Umíme vám ušetřit spoustu času. Úkony související s administrativou na poli motorových vozidel jsou totiž naším denním chlebem.